{phocagallery view=category|categoryid=617|imageid=8140|float=left|pluginlink=1}Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory” słowa piosenki „Czerwonych Gitar” są wciąż aktualne każdego roku w okresie bożonarodzeniowym. Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas. Bóg stał się człowiekiem, otworzył przed nami swoje ludzkie serce.

Nie tylko choinki i prezenty, ale sam Jezus jest Podarunkiem dla nas. I ten Podarunek ma być rozdawany.Jasełka w w wykonaniu uczniów naszej szkoły odbyły się 19 grudnia 2014r oraz 06.01.2015 w Kościele Parfaialnym. Uczestniczyli w nich emeryci, renciści naszej szkoły, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie. Jasełka mieli okazję oglądać także mieszkańcy Osiedla Łężyn. Były one zestawieniem historii narodzenia Jezusa – Miłości ze współczesnym życiem człowieka, który zabiegany w swojej codzienności nie zauważa przychodzącego Króla. Na scenie nie zabrakło postaci biblijnych oraz pięknych kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Przesłaniem wypływającym z przedstawienia było zaproszenie wszystkich ludzi do Jezusa, by z pokorą
i miłością pokłonili się przychodzącemu Zbawicielowi. Jasełka zostały przygotowane przez A. Czechowską i M. Zielińską.