{phocagallery view=category|categoryid=887|imageid=11536|float=left|pluginlink=1}Dnia 6 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Inscenizacji Wierszy Danuty Wawiłow. Zamiarem organizatorów było wprowadzenie dzieci w świat sztuki, uświadomienie słowa i artyzmu literackiego, pokazanie im, że poezja może być źródłem wzruszeń i humoru oraz rozwijanie zainteresowań poetyckich, recytatorskich. 

Uczniowie prezentowali wybrane wiersze Danuty Wawiłow- pisarki, która rozumiała świat dzieci, ich poczucie humoru  i emocje, traktowała swoich czytelników z szacunkiem i ogromną sympatią. Mogliśmy podziwiać wesoły świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami były między innymi  żaby, rupaki, świnka. Dzieci włożyły dużo serca wcielając się w swoje role. Piękne kostiumy, wspaniała muzyka oraz rekwizyty uzupełniały uczniowskie interpretacje. Niemało wrażeń dostarczył moment wyczekiwania na werdykt komisji konkursowej.

Oto nagrodzeni:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie
II miejsce  –  Szkoła Podstawowa nr 9  w Koninie, Szkoła Podstawowa nr11 w Koninie
III miejsce –  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Oprac. Czechowska, M. Zielińska Zdj:  J. Mączka, A. Czechowska