III MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL ANGIELSKICH KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

ENGLISH CHRISTMAS SONGS FESTIVAL

pod patronatem Prezydenta Miasta Konina

{phocagallery view=category|categoryid=457|imageid=5879|float=left|pluginlink=1} Galeria zdjęć solistów
               {phocagallery view=category|categoryid=458|imageid=5896|float=left|pluginlink=1} Galeria zdjęć zespołów
               {phocagallery view=category|categoryid=459|imageid=5918|float=left|pluginlink=1} Galeria zdjęć uczniów SP11

12 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbył się III Międzyszkolny Festiwal Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych ENGLISH CHRISTMAS SONGS FESTIVAL, pod patronatem Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego.

Celem festiwalu było nie tylko kultywowanie tradycji świątecznych, ale także motywowanie dzieci do nauki języka obcego oraz wzbudzanie w nich otwartości na inne kultury. W festiwalu wzięło udział ok. 70 uczniów z 12 szkół podstawowych z Konina i okolic ( SP 1 Konin, SP 3 Konin, SP 6 Konin, SP 9 Konin, SP 10 Konin, SP 11 Konin, SP 12 Konin, SP 15 Konin, SP w Przyjmie, SP w Żychlinie, SP w Złotkowie, SP w Ostrowitem).
Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: solista i zespół. Oto laureaci:

KATEGORIA – SOLISTA:

I MIEJSCE – Julia Wasielewska – SP 9 Konin

II MIEJSCE – Marysia Lewandowska – SP 6 Konin

III MIEJSCE – Iga Brzezińska – SP w Żychlinie

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SOLISTA:
Weronika Gąsiorowska – SP 12 Konin
Kamila Wieczorek – SP 1 Konin
Michalina Prządka – SP 3 Konin

KATEGORIA – ZESPÓŁ:

I MIEJSCE – Antek Kurkiewicz, Agata Szymaniak, Aleksandra Górniak, Anna Golis – SP 15 Konin

II MIEJSCE – zespół Reindeer Team – SP 1 Konin

Festiwal stał się doskonałą okazją do promocji umiejętności wokalno – językowych uczniów oraz integracji społeczności uczniowskiej ze środowiskiem lokalnym.

Opr. Marta Korbolewskakoordynator festiwalu
                                                                                  zdj. Mirella Tomczak