{phocagallery view=category|categoryid=983|imageid=12827|float=left|pluginlink=1}Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września.  Głównym celem akcji jest  promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką.W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodzimy co roku i jest on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.Czytanie na głos stymuluje rozwój, rozwija wyobraźnię dzieci oraz wzbogaca ich słownictwo. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Jak widać czytanie ma wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!. Uczniowie klas 1-3 zgromadzili się więc na wspólne czytanie przy… dworku Zofii Urbanowskiej, która osobiście przeczytała fragmenty swojej książki „Gucio zaczarowany”, zachęcając dzieci do poznania wszystkich przygód leniuszka Gucia, który na własne życzenie zamienił się w muchę-zazdroszcząc jej beztroskiego życia.

Czy mucha rzeczywiście ma takie życie? Jakie przygody przeżył Gucio-mucha? Czego się nauczył? Koniecznie przeczytajcie „Gucia zaczarowanego”, a wszystkiego się dowiecie. Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania. Pani Małgorzacie Hofmann,kierownik filii Jedenastka MBP w Koninie,dziękujemy za użyczenie fotografii Zofii Urbanowskiej oraz egzemplarza książki „Gucio zaczarowany”.