{phocagallery view=category|categoryid=396|imageid=5224|float=left|pluginlink=1}W dniach 20-26 maja odbył się na terenie miasta Konina projekt Festiwal Baśni, którego celem była promocja wartościowej literatury dziecięcej, jaką są baśnie i upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Realizacja projektu miał na celu ukazanie roli, jaką pełni literatura w rozwoju dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem baśni oraz promowanie wspólnego czytania, jako doskonałej formy rodzinnego spędzania czasu i wstępu do działań kreatywnych.

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji kilku działań w ramach projektu. Panie: M. Maćkowiak, M. Radke i A. Czechowska 20 maja wzięły udział w seminarium „Rola baśni w rozwoju dziecka”. 21 maja uczniowie klas I-III spotkali się z P. Andrzejem Nowakiem-wicestarostą konińskim, który przeczytał dzieciom baśń angielską pt.„Kociołek”, a po spotkaniu nasza biblioteka wzbogaciła się o 4 zbiory baśni. 24 maja klasa I uczestniczyła w spotkaniu autorskim z P. Idą Pierelotkin autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz obejrzała wystawę pięknych ilustracji do baśni autorstwa Aleksandry Kucharskiej-Cybuch. Dzieci miały także możliwość zobaczyć bibliotekę repertuarową w CKiS. 26 maja w Centrum Kultury i Sztuki o godzinie 16.00 odbyła się impreza pod nazwą „Poczytam Ci Mamo!”. Agatka z klasy I, Gabrysia, Marysia
z klasy II i Ula z klasy III czytały rodzicom, a Dawid z klasy III przedstawił nagraną z mamą recenzję baśni H. Ch. Andersena ”Nowe szaty Cesarza”.

www.festiwalbasni.ckis.konin.pl –zakładka PROGRAM

konin.naszemiasto.pl › Wydarzenia

www.festiwalbasni.ckis.konin.pl

www.zamczysko.art.pl/index.php?do=strony&strona=432-

Dziwy jakieś”, pomyślał. „To nie jest zwyczajny kociołek, trzeba go wziąć”. Oddał handlarzowi postronek od krowy, chwycił kociołek i zawrócił w stronę domu.

www.youtube.com/watch?v=evGRLMM-Q3U-

Pan Andersen opowiada – Nowe szaty cesarza – YouTube