{phocagallery view=category|categoryid=951|imageid=12343|float=left|pluginlink=1}Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W naszej szkole zorganizowaliśmy głośne czytanie we wtorek 2 października. Dzieciom z klas 1-3 przeczytano fragment książki „Gang Słodziaków”, który został przez nie wysłuchany z ogromnym zainteresowaniem i emocjami. Po rozmowie nt. wysłuchanego tekstu dzieci uczestniczyły w konkursie głośnego czytania. Za przeczytanie kilku zdań z książki mogły wygrać maskotkę Słodziaka. Zostały także zachęcone do codziennego czytania i zdobywania naklejek na drzewko czytelnika, po zapełnieniu którego mogą zdobyć książkę „Gang Słodziaków”.