{phocagallery view=category|categoryid=558|imageid=7285|float=left|pluginlink=1}10 października uczniowie klasy III w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej samodzielnie przygotowali przepyszne sałatki warzywne!
Głównym celem zajęć była:
• popularyzacja częstszego spożywania warzyw,
• wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie zdrowotnych zalet codziennego spożywania 5 porcji warzyw oraz owoców i picia soków.
Zajęcia były zapowiedzią projektu „Zdrowo jem, więcej jem!”
Na pomysł wpadła pani, wskazując przepis na sałatkę warzywną w podręczniku, a dzieci ucieszyły się na wieść o kulinarnych zajęciach. Chętnie przystąpiły do pracy. Dzieci przygotowane w deseczki do krojenia i noże, ubrane w fartuszki, ostrożnie obierały i kroiły przyniesione składniki. Wyszły wspaniałe sałatki! A zapach rozchodzący się ze stołówki przyciągał ciekawskich!

Zdj.i  opr.  M.Maćkowiak
Warto zajrzeć:
www.aktywniepozdrowie.plAktywnie po zdrowie – Portal dla zdrowo zakręconych